Systemy kominowe

Sprawdzone i pewne rozwiązania dopasowane do źródła ciepła.

Sprzedajemy systemy kominowe do urządzeń grzewczych zasilanych węglem, eko-groszkiem, gazem, drewnem, peletem oraz olejem.

Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, aby jak najlepiej dobrać system kominowy do urządzenia grzewczego. Możemy wybierać spośród wielu gatunków i kształtów stali kwasoodpornych, żaroodpornych i nie poddających się działaniu korozji. Coraz częściej stosujemy wkłady kompozytowe i ceramiczne ze względu na ich trwałość, odporność na pożar sadzy oraz wieloletnią gwarancje i bezpieczeństwo użytkowania.  Ich cechą jest także wytrzymałość na wysokie temperatury oraz ich zmiany, a także niska nasiąkliwość.

Systemy kominowe budowane są z gotowych i odpowiednio dopasowanych prefabrykatów. Jest to współczesna alternatywa dla kominów tradycyjnych, której dodatkowowym elementem jest nasada stanowiąca zakończenie kanału spalinowego. Stosuje się ją w celu uniknięcia zawiewania i ciągu wstecznego oraz wspomagania ciągu, gdy jest zbyt słaby. Nasada kominowa stosowana jest na wszystkich przewodach kominowych o działaniu grawitacyjnym: wentylacyjnych, dymowych oraz spalinowych.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Oferujemy tylko sprawdzone i certyfikowane systemy kominowe

Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie, dlatego każdy zamontowany przez nas komin posiada certyfikaty oraz atesty polskie i zagraniczne. Stosujemy tylko sprawdzone i pewne rozwiązania kominiarskie, które zarazem są wysoce zaawansowane technicznie. Zapraszamy do kontaktu, z chęcią podzielimy się naszą wiedzą i z powodzeniem zrealizujemy powierzone zadanie.

Skontaktuj się z nami