Technologia furanflex

Kompozytowe wkłady kominowe do przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.

Na dzień dzisiejszy, w całej Europie zostało zainstalowanych ponad 2000000 wkładów kominowych FuranFlex

Technologia FuranFlex jest jedyną technologią na rynku, która do wykładania kominów wykorzystuje tkaninę z włókna szklanego wzmacnianą materiałem kompozytowym. Co oznacza określenie “kompozyt”? Kompozyt, to techniczna nazwa włókien szklanych o wysokiej wytrzymałości wzmocnionych żywicą. Jego struktura przypomina strukturę zbrojonego betonu. Różnica polega na tym, że materiał kompozytowy składa się z żywicy (zamiast betonu z cementu, piasku i żwiru) oraz włókien szklanych (zamiast prętów stalowych), które są cieńsze niż włosy (Reinforced plastics, Versterkte Kunststoffe, Plastique renforcée).

Wkłady kominowe do przewodów spalinowych i wentylacyjnych posiadają Europejski atest ETA 12/0346 Dokument autoryzowany i zatwierdzony zgodnie z artykułem 10 Dyrektywy Rady Europy 89/106/EEC z dnia 21 grudnia 1988 roku o przepisach prawnych, uregulowaniach i ustaleniach administracyjnych Państw Członkowskich dotyczących produktów stosowanych w budownictwie. 

Innowacja w kominiarstwie

Technologia wyróżniona wieloma nagrodami w branży

W technologii FuranFlex przewody kominowe, o dowolnym kształcie, wielkości i długości mogą być pokryte odpornymi na korozję, ogień i ciepło, szczelnymi wkładami kominowymi wykonanymi z kompozytowego materiału o wytrzymałości stali, bez żadnych połączeń. Wkłady kominowe FuranFlex są powszechnie znane. Firma Kompozitor Ltd. eksportuje wkłady kominowe FuranFlex do 25 krajów.

Skontaktuj się z nami